Menu

infotech-ciekawostki

INFOTECH Nowoczesne Technologie

Wpisy otagowane : sklepy-internetowe

Zmiany ustawy sprzedaż w sklepach internetowych

infotech2014

Zmiany dotyczące prawa odnośnie sprzedaży zdalnej 25 grudnia 2014 r. W świetle nadchodzących zmian Europejskie Centrum Konsumenckie (ECK) oraz Trusted Shops zorganizowały konferencję pt.: „Handel online w Polsce i UE w perspektywie nowej ustawy o prawach konsumenta”.

W konferencji uczestniczyło mnóstwo firm, również nasza INFOTECH 

J
estem ciekawa ile firm przygotowało się już na zmiany w prawie odnośnie sprzedaży zdalnej? 25.12.2014 r na stronach sklepów internetowych w opcji Regulamin oraz Polityka prywatności, jak również w samym wizerunku sklepu online, powinny zajść zmiany obwarowane sankcjami dla właścicieli tych serwisów, którzy takich zmian nie dokonają. 

-z tego co pamiętam regulamin zmieni się w punkcie o odstąpieniu od umowy z 10 dni na 14 dni. Zakaz stosowania niedozwolonych klauzul. Odpowiednio przygotowany regulamin dotyczący miejsca właściwego sądu rozstrzygającego spory. Guzik, który pełnił funkcję zamawiam, ma teraz jednoznacznie informować użytkownika, że kliknięcie wiąże się z zapłatą.

Jest wiele zmian, których szczegóły najlepiej znają firmy świadczące usługi audytu np Trusted Shop:
  https://www.trustedshops.pl/handlowcy/?a_aid=537de948adaee 
Warto się zarejestrować, aby bezpłatnie otrzymać podręcznik informujący o zmianach w ustawie o zdalnej sprzedaży, ale są też informacje o niedozwolonych klauzulach i wzory regulaminu dla sklepów internetowych i nie tylko. 

Polecamy:  
+48 791 350 090Ul. Zgoda 8e/2 05-500, Piaseczno www.Infotech.com.pl
INFOTECH INFORMATION & TECHNOLOGYSerwisy www i CMS w technologii PHP i My SQL, Javascript, JQuery, w systemie SEO
Zintegrowane, indywidualne systemy informatyczne dostosowane do potrzeb Klienta.

© infotech-ciekawostki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci