Menu

infotech-ciekawostki

INFOTECH Nowoczesne Technologie

Strony www responsive

infotech2014

Wszystkie firmy, które do tej pory używały stron internetowych nieresponsywnych lub niemobilnych, czyli takich, które nie wyświetlają się prawidłowo w komórkach i na innych urządzeniach mobilnych, będą narażone na spadek ruchu na stronie. Takie informacje przedstawiło Google wprowadzając zmiany w algorytmie wyszukiwania stron www. Każda strona, która nie została wykonana w technologii responsive lub mobilnej, będzie miała niższą pozycje w wyszukiwarce Google, to spowoduje mniejszy ruch na stronie a tym samym zmniejszy obroty firmy. Ważne dla Google jest to, aby każdy mógł przeglądać strony www w nowoczesnych technologiach jakim są urządzenia mobilne. Faktem jest, że wiele stron absolutnie się do tego nie nadaje, mała i nieczytelna czcionka skutecznie utrudnia wybranie odpowiedniej podstrony, natomiast rozdzielczość nie dostosowana do urządzeń mobilnych każde biegać nam palcami po stronie, aby wyszukać potrzebne nam informacje. Warto skorzystać z usług firm, które świadczą usługi informatyczne, aby nie dopuścić do zmniejszenia Page-Rank i pozycjonowania się obecnej strony www. Firma informatyczna profesjonalnie podchodząca do tematu zaproponuje stronę responsywną i jednocześnie skonstruowaną prawidłowo pod wyszukiwanie w google tzw SEO.

Czy planują Państwo prezentować swój wizerunek w mobilnych urządzeniach?

Z roku na rok systematycznie wzrasta liczba osób korzystających ze smartfonów i tabletów. 

11 milionów Polaków używa smartfonów.

 

Strona RWD przedstawia dużą wartość pod kilkoma względami:

 1.        widocznośćstrony dla wyszukiwarek, (warunek koniecznyGooglezmiany od 21.04.2015)
 2.        nowoczesny wizerunek, (design)
 3.        pozycjonowanie strony w google, (SEO)
 4.        dostęp większej ilości Klientów, (większe obroty firmy) blisko 44% ruchu generowanego w internecie pochodzi z urządzeń mobilnych. 

 

Współpracujemy z firmami Candy, Hoover, Saeco i inne.www.infotech.com.pl/projekty

 

 

Tu można sprawdzić wyszukanie Państwa strony, aby wiedzieć co stanie się ze stroną po zmianach wprowadzonych przez Google 21 kwietnia 2015.

www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

 

 

Proponujemy wykonanie strony w technologii responsive, zapewnia ona wyświetlanie się strony www w urządzeniach mobilnych i w komputerach. Dostosowuje się do rozdzielczości nie zmieniając zbytnio grafiki.

 

Strona responsive RWD może być wykonana na dwa sposoby:

 1.        Wordpress – Szablonowy schemat + design dostosowany do działalności  (opłata jednorazowa)         uzupełnianie zawartości – pod kątem SEO)
 2.        Autorski projekt i wykonanie na bazie Boodstrap  (opłata jednorazowa) uzupełnianie zawartości – pod kątem SEO)

Obydwie metody doskonale radzą sobie z SEO, różnie je jedynie cena i eksploatacja.

 

Strona www typu Wordpress  - w technologii RWD, CMF, SEOwymaga co jakiś czas aktualizacji samego CMF (silnika), jak i wszelkiego rodzaju wtyczek typu plugin użytych do wspomagania strony – właściciel sam pamięta o ich aktualizacji lub zleca naszej firmie opiekę techniczną.  Brak aktualizacji prowadzi do zawirusowania strony i blokadę przez serwerownię lub google.

 

Autorskie oprogramowanie strony www – technologia RWD, CMS, SEO jest w pełni bezpieczne i nie wymaga aktualizacji. Wykonane raz oprogramowanie nadaje się do późniejszej rozbudowy w dowolny sposób. Projekt design tworzony przez Grafika po zaakceptowaniu jednej z trzech wersji, zostaje wdrożony cały system i uzupełniany tekstem oraz zdjęciami.  

Konstrukcja strony dostosowana do istniejącej, aby nie zakłócić istniejącego SEO pozycjonowania w google.

 

Czas wykonania 2-4 tygodnie w zależności od ilości materiałów do wprowadzenia.

 

W skład opieki technicznej wchodzi:

 

 1.        aktualizacja wtyczek, pluginów i wordpresa. 
 2.        aktualizacja treści oraz zawartości strony.  (opłata miesięczna) lub (opłata jednorazowa) w zależności od cykliczności  (dane teleadresowe i zmiany graficzne nie przekraczające 20 % całości serwisu www).
 3.        aktualizacja zawartości strony do 50 % zawartości serwisu www. (opłata jednorazowa).

 

Wprowadzenie tekstów oraz zdjęć z istniejącej strony  (opłata jednorazowa). Rozbudowa strony www cena do uzgodnienia. 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
 • pabloby

  Strony responsywne jak i mobilne to powinien być priorytet i nie wazne czy w następnym kroku będziemy reklamowac się poprzez google adwords czy też pozycjonowanie. Chodzi o wygode użytkowników.

© infotech-ciekawostki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci