Menu

infotech-ciekawostki

INFOTECH Nowoczesne Technologie

Ile kosztuje pozycjonowanie stron?

infotech2014

Pozycjonowanie stron www - ile kosztuje?

 

Pozycjonowanie stron www

jest to usługa długoterminowa oparta na dokładnym zaplanowaniu kolejnych kroków w postępowaniu, nie można określić jednoznacznie, iż cena pozycjonowania będzie stała. Tego typu rozwiązanie możliwe jest tylko przy prowadzeniu kampanii reklamowych w google - linki sponsorowane 

Przy ustaleniu ilości słów kluczowych lub fraz, wycenia się w zależności od konkurencyjności danego słowa czy frazy. Są to wartości zmienne, dlatego powinno się dostosować cennik SEO do wyświetlania słów kluczowych w wyszukiwarce i na podstawie takiego odczytu ustalić cenę za dany okres. Tak np. jeśli słowo kluczowe wyświetla się na pierwszej odsłonie w google możemy przyjąć, że pozycjonowanie na dane słowo kluczowę bądź frazę powiodło się i możemy śmiało pobrać pieniądze za wykonaną usługę. 

Jeśli w następnym miesiącu słowo kluczowe pokazuje się na drugiej odsłonie koszty ppozycjonowania powinny się obniżyć względem tej zmiany, ponieważ druga odsłona w google nie jest już tak atrakcyjna jak wyszukiwanie na pierwszej odsłonie w google. 

 

Każda firma ma inny system wyliczania ceny pozycjonowania, może to być zależne od proponowanych słów kluczowych, gdzie proponowane słowa zawierają np. nazwy województwa, co nie w każdej branży ma zastosowanie, więc po co płacić za wyświetlania, na których nam nie zależy? Czasami też firmy proponują pozycjonowanie za pomocą AdWords, gdzie dodatkowe koszty obejmują akcję z kampanią nie jako odrębna część usługi, ale całość wchodząca w skład pozycjonowania. 

Czasami zdarza się, iż firmy proponują pozycjonowanie dają nawet okres darmowy przedstawiając swoje możliwości na przykładach i przykłady te są bardzo imponujące dla odbiorcy, widzi swoje reklamy na pierwszej odsłonie jest zachwycony, więc płaci ogromne sumy, nagle okazuje się, że strona spadła tak nisko, że w ogóle nie widać jej w rankingu google. Zostaje zbanowana za używanie niedozwolonych technik, np zbyt dużej ilości linków w ciągu krótkiego okresu czasu. Po ustaniu wysyłania linków strona automatycznie spada z pozycji jaką zajmowała.

Pozycjonowanie najlepiej przeprowadzić pod okiem doświadczonej firmy posługującej się przykładami takich stron, tzw referencje firm korzystających z usług. Jeśli można zobaczyć funkcjonujące adresy stron na dane słowa kluczowe w google i firma nie robi tajemnicy z dobrze wypozycjonowanych stron wiadomo, że można spokojnie powierzyć swoją domenę i zawartość strony do optymalizacji pod kątem SEO.

 

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • Gość: [dolp.pl] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Pozycjonowanie to rzecz bardzo podstawowa jeśli chcesz cokolwiek zrobić. <a href=dolp.pl>https://dolp.pl</a>

  • tomekignacik

    Aby dowiedzieć się o dokładnej wycenie strony, warto napisać choćby do foxstrategy.pl/pozycjonowanie-stron-www/ , gdzie po podaniu adresu strony dostaniemy dokładną jej analizę oraz wycenę. Warto z góry wiedzieć jaki budżet będzie nam potrzebny aby móc przeskoczyć konkurencję.

  • pabloby

    Pozycjonowanie, zależnie od branży może kosztować naprawdę sporo, ja osobiście na początek polecam swoim klientom wystartować z google adwords gdzie płacimy za kliki w naszą reklamę. Dopiero w późniejszym czasie proponuję pozycjonowanie.

© infotech-ciekawostki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci