Menu

infotech-ciekawostki

INFOTECH Nowoczesne Technologie

Dlaczego warto mieć bloga na stronie www?

infotech2014

Blog

Ciekawym elementem każdej strony jest Blog, który jest jakby uzupełnieniem dobrze funkcjonującej strony www, dlatego nasza firma poświęca wiele uwagi na ten fakt, bo jest to również dodatkowy czynnik wpływający na pozycjonowanie strony w internecie.

Każdy blog powinien posiadać możliwość zamieszczania zarówno tekstów jaki I zdjęć, aby jego zawartość była zarówno ciekawa pod kątem merytorycznym, jak I wizualnym. Zawartość bloga to posty przygotowywane na bieżąco I dodawane kolejno w postaci informacji związanych z działalnością danej firmy.

Słowa kluczowe zawarte w blogu są to słowa kluczowe ściśle związane z słowami w tagach, jeśli ich zróżnicowanie jest odpowiednio posegmentowane, możemy przypisać tagi do odpowiednich postów, które odrębnie będą pozycjonowały naszą stronę.

Frazy kluczowe w tytułach ściśle powiązane z tagami oraz opisami poszczególnych wpisów bardzo dobrze wypozycjonują nam stronę www. Pod jednym warunkiem, że będą związane z tematem, na który jest dany post. Pamiętać należy, iż każdy post powinien być unikalnym tekstem, który nie będzie wcześniej wykorzystany na jakiejś stronie internetowej.

Te I szereg innych informacji jest bardzo istotne w pozycjonowaniu, o które nam wszystkim chodzi planują uaktywnienie informacji o swojej firmie w internecine, bo nie stanowi dla nas wartości informacja, która nie pokaże się w internecine.

Blogi mają za zadanie ściągać ciekawymi informacjami, które pośrednio bądź bezpośrednio są związane z naszym biznesem. Powinny być więc ubrane w kolorowe I żywe zdjęcia dobrej jakości oraz ciekawe I dobrze przemyślane teksty prowadzące linkami do reszty serwisu. Linki te powinny być odpowiednio sformułowane w słowa kluczowe – prowadzące do podstron również będącymi pośrednio lub bezpośrednio słowami kluczowymi. Za pomocą blogu tworzymy jakby pajęczynę ściśle powiązanych ze sobą słów I fraz kluczowych. Konstrukcja strony odpowiednio przygotowana pod kątem pozycjonowania pozwala na naturalne pozycjonowanie się strony, co jest bardzo wartościowe z punktu widzenia biznesu na danym rynku.

W domenie adresu internetowego powinno funkcjonować tematyczne forum, które jest odpowiednio przygotowane pod kątem danej działalności I słów kluczowych w tematach poruszanych na forum oraz w wypowiedziach potencjalnych użytkowników forum.

 

Nie powinniśmy zezwalać jako moderator na zamieszczanie linków interaktywnych, ponieważ strona taka jest automatycznie postrzegana jako spamerska I w ogóle bardzo źle widziane są zbyt duże ilości linków prowadzących do cudzych stron internetowych. Powinna być zachowana równowaga jeśli ktoś zamieści nasz adres strony www, może być również zamieszczony jego link do strony, natomiast wszelkie odstąpienia od normy, gdzie nie ma rewanżu są bardzo źle widziane przez google.

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • energysky

    Blog, to bardzo fajne narzędzie z tego względu, że produkuje wartościową treść, która jest dobrze przyjmowana przez Google przy pozycjonowaniu. Obecnie coraz więcej osób się na to decyduje, bo widzi po prostu korzyści. Tutaj jest fajny artykuł, który nieco rozwija tego posta blog.energysky.pl/index.php/2016/04/08/a-moze-warto-sie-podzielic-wiedza/

© infotech-ciekawostki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci